Náš svět

Ocitli jste se v tajuplném světě, ve kterém se kromě zábavy a magie stýkáte také s nebezečím. Elfové sami jsou velice magické a nebezpečné bytosti, a to i pro svůj rod.

Je tady opravdu mnoho věcí, které byste měli vědět o elfech, jejich chování i o nich samotných. Ale je velice těžké to vysvětlit. Začínající studenti tomu zatím moc nerozumí - do školy se chodí se dvanácti letech, ale zase poslouchají, o čem se mluví a vědí, jak to chodí. Takže něco sem budu muset napsat.

ŽÍT JAKO ELF

Začneme asi tím nejzákladnějším, o čem rozhodně ví každý. Elfové, jsou lidem podobní v hodně věcech. U vzhledu a i u chování. Jsou tu dolišnosti, ale ne tak jako u jiných tvorů. Žijí v podstatě stejně. Žáci mají každý nějakou rodinu, se kterou bydlí ve svém obydlí. Než děti navrší dvanácti let, učí se základním věcem doma s rodiči a poté musí podle zákona nastoupit na školu. Ale pojďme to rozebrat do podrobna.

Když se dítě narodí, dostane své vlastní jméno a ještě jméno rodiny. Jméno rodiny určují rodiče - jestli jméno otce nebo matky. Dávají se jména těch rodin, které jsou nějakým způsobem známější a často i bohatší než ty druhé. A jsou i případy, docela časté, kdy se sejdou dvě rodiny a obě chtějí mít pro dítě svoje jméno. A to je docela složitá situace - protože v zákoníku, který je pro elfy svatý a který celý dodržují, se píše, že dítě smí mít jen jedno jméno rodiny. Táhnou se přes to dlouhé spory a často se o jedno dítě jde i k soudu.

Ještě k vlastním jménům, u kterých si většina z vás nemusí vědět rady. Tvar jména může být klasický, přejatý od normálních lidí. Ale častěji mají elfové jména podle sebe. Písmena jsou tam rozházená jako v polévce a používají se takzvané, Doo-Boo, v překladu dvě tečky. Např.: Alëk, Dörnie. Doo-Boo nevyjadřuje nic zásadního ve jménech, naopak ale v kouzech, které se na škole vyučují. Je naprosto na vás, jak se bude postava jmenovat.

Jak už bylo zmíněno, až do dvanácti let se dítě zaučuje u rodičů. A to ne kouzla nebo jiné magické procesy - podle elfího zákoníku je to zakázané, ale hlavně předměty, které umějí i lidé a kouzelníci. Počítat, psát, umět se vyjadřovat atd. U řeči se ještě pozastavíme, protože je to jeden veliký otazník. Elfové, i když měli svůj vlastní jazyk, mluví již anglicky. Samozřejmě je to trošku jiná angličtina, než se používá v USA nebo SKVB (Anglie), ale dorozumí se s ní. Není to nijak složité na pochopení. Elfové vyrůstali s lidmi těsně u sebe, a ať to je možná nemožné, vědomě se nimi stýkali. Proto celý národ přijal jejich řeč.

To by také mohlo znamenat, že stará řeč se ztratila. A ona je to pravda tak napůl. Ztratila i neztratila. Existuje málo jedinců, jestlli vůbec existují, kteří plynně mluví starou elfí řečí, takzvanou Bzëgi, ale každý elf umí několik slovíček. Důvod je prostý - každé slovo, které řeknete, vám může vyvolat kouzlo. Studenti se slovíčka postupně učí, a ve vyšších ročnících také alespoň trochu mluvit.

Každý elf jistě ví o nebezpečí, které hrozí v lidech a kouzelnících. Mluví se o tom v podstatě pořád. Ale možná jste nepochopili o co přesně jde.

Všichni se bojí cizích věcí - v minulosti se to opakuje několikrát. A lidé, kteří mají o elfech nějaké potuchy, mají strach. A ať se to nezdá, kouzelníci jakbysmet. I když znají většinu kouzelnických tvorů, jsou pro ně elfové pořád neznámí. Dokáží toho trochu víc než kouzelnící. Také je tady možná malé procento vinny na straně elfů, jelikož radikální pojem „Dokonalí tvorové" přidává elfům na sebevědomí. Akorát že nemáme být na moc co hrdí.

Veliké populace elfů, která dřív skoro vládla světu byla zahnána na pouhé dva veliké ostrovy spojené dlouhým mostem. Ty jsou sice chráněné všemi způsoby, ale přesto v lidu proudí strach. Zabíjení už není na denním pořádku, ale stále je časté. Uvědomte si prosím toto nebezpečí a řiďte se podle něj.

Po vystudování školy se mladí jedinci dostávají pryč ze školy, do světa. Většina z nich se vrací nejdřív k rodičům, než si založí vlastní rodinu v nějakém městě. Většina elfů mají nějaké akční povolání, protože je to pro ně prostě přirozené. Chcete se do tohoto světa k nám přidat? Není problém :).

Vzhled

Skoro každý, kdo si přečetl elfí nebo elfové a jiné tvray tohoto slova, představí si často bytosti zelené, nebo se špičatými uši. (Načítá se...)

Přeháňky, 7°C

Pocit: 2°C Pravděpodobnost deště: 75%